Pět každodenních mentálních cvičení, kterými si můžete trénovat paměť

Zdá se vám, že věci hodně zapomínáte? Že by se vám hodilo si věci lépe pamatovat? V dnešní době, kdy si všechno můžeme zapsat do mobilu a do kalendáře a kdy na všechno máme notifikace a aplikace, se nám může snadno stát, že svoji paměť nedostatečně trénujeme. A to může mít v dlouhodobém měřítku negativní dopad na naše kognitivní schopnosti. Zde je pět jednoduchých cvičení, které můžete dělat každý den a které vám pomohou si vaši paměť procvičit a udržet v pohotovosti.

Tyto tipy přinesl web Addicted2Success.com.

Využívejte mnemotechnické pomůcky

Mnemotechnické postupy vám pomáhají lépe si věci zapamatovat. Může se jednat o asociace, zkratky nebo třeba paměťové paláce. Zjistěte si více o těchto technikách a v rámci tréninku je praktikujte ve svém každodenním životě.

Zkuste si věci pamatovat místo toho, abyste si je zapisovali

Místo toho, abyste si věci zapisovali, si je zkuste pamatovat. Když si například půjdete vyzvednout balík a máte k němu říct PIN kód, který vám přišel do e-mailu, zkuste si ho zapamatovat a říct ho při vyzvedávání zpaměti.

Cíleně se něco naučte nazpaměť

Ideální způsob, jak trénovat paměť, je cíleně se učit věci nazpaměť. Můžete se například naučit telefonní čísla svých rodinných příslušníků zpaměti, stejně tak všechny státy USA v abecedním pořadí nebo třeba nějakou krátkou básničku každý den cestou do práce.

Když se vám představí někdo nový, cíleně si zkuste zapamatovat jeho jméno

Také se vám stává, že se vám představí někdo nový, a vy jeho jméno zapomenete hned, jak jej vysloví? Zkuste to změnit. A až se vám někdo bude příště představovat, zkuste se soustředit na to, abyste si jméno dotyčného zapamatovali.

Dostatečně spěte

Důležitou poučkou při trénování a posilování paměti je nutnost dostatečného spánku. Spěte dlouho a dostatečně kvalitně a mnohem lépe si tak dlouhodobě udržíte své kognitivní dovednosti.-mm-

Zdroj: Addicted2Success - web věnovaný osobnímu rozvoji a úspěchu v podnikání i životě

Jak začít Selflearning používat?

Abyste měli jistotu, že Selflearning funguje, máme pro vás ukázkovou variantu na měsíc zdarma.

Vyzkoušet zdarma
Průběžně sledujete trendy a vývoj v oblastech, které vás zajímají
Získáváte návody a tipy, které jsou ihned využitelné v praxi
Vzdělávat se můžete na pracovišti i z domova