Několik rad, jak využít pátky ve svůj prospěch a v prospěch své kariéry

Pátky bývají často dnem, kdy se lidé chystají na dřívější odchod z kanceláře, dotahují projekty z daného týdne a už se většinou vidí někde na víkendových radovánkách. Mnohým z nich se nechce v pátek už pouštět do větších akcí. Máme pro vás několik tipů, jak pátku lépe využít k plánování na další týden a jak vám páteční zpomalení pracovního tempa může pomoci se pomoci i kariérně.

Tyto tipy přinesl web TED.com.

Naplánujte si následující týden

Pátek je ideální příležitostí naplánovat si následující pracovní týden. Připravte si jasný plán, určete si priority, a budete tak začínat další týden s jasnými cíli s rozvržením práce.

Ukliďte si pracovní plochu

Nepodceňujte důležitost pořádku. Na uklizené pracovní ploše se vám bude lépe a efektivněji pracovat. Budete se moci lépe soustředit a nebudete podvědomě vystresovaní z toho, že kolem sebe máte nepořádek. Udělejte tedy něco pro své pondělní já a ukliďte si na stole i kolem něj.

Zrevidujte své plány a strategické cíle

Páteční zpomalení může být ideální dobou, kdy si konečně můžete najít čas se zastavit v každodenním shonu a zrevidovat své plány. Zjistěte, kde se nacházíte a čeho chcete dosáhnout a případně své plány poupravte.

Vzdělávejte se

Byla by škoda pátek „promrhat“ nicneděláním. Pokud máte čas, můžete se vzdělávat. Naplánujte si na pátek nějaký kurz nebo zjišťujte, jaké jsou novinky v oboru.

Pracujte na nepříjemných úkolech, které by vás čekaly v pondělí

Mnoha lidem se už do nepříjemných úkolů nechce v pátek pouštět. O to horší pak ale bývají jejich pondělí, kdy musí tyto úkoly dohnat. Využijte pátku k tomu, abyste si odlehčili práci na začátku následujícího týdne, a v pondělí se vám do práce půjde ráno o hodně lehčeji.-mm-

Zdroj: TED.com - nezisková organizace zaměřená na podporu „myšlenek hodných šíření“.

Jak začít Selflearning používat?

Abyste měli jistotu, že Selflearning funguje, máme pro vás ukázkovou variantu na měsíc zdarma.

Vyzkoušet zdarma
Průběžně sledujete trendy a vývoj v oblastech, které vás zajímají
Získáváte návody a tipy, které jsou ihned využitelné v praxi
Vzdělávat se můžete na pracovišti i z domova