Když se obchodům nedaří: Tři tipy, které vám pomohou postavit se opět na nohy

Každý obchodník si tím občas projde. Občasný propad v prodeji je součástí prodejní profese od nepaměti. Nezáleží přitom na tom, co propad způsobilo. Záleží hlavně na tom, jak se s danou situací vypořádáte a jak rychle se takříkajíc postavíte opět na nohy. Máme pro vás tři tipy, co dělat, když čelíte propadu ve vašich prodejních číslech.

Vaše současná klientela představuje poklad

Jak uvádí článek na LinkedIn Pulse, mnozí obchodníci jsou natolik soustředění na hledání nových klientů, že si neuvědomují, jaký poklad představuje jejich současná klientela. Vašim zákazníkům byste se měli věnovat průběžně a vždy, ale je to právě v období útlumu, kdy byste se s nimi měli spojit, promluvit si o tom, jak se jim daří, co plánují a jak se jim líbí vaše služby, a z těchto hovorů potom mohou vzniknout nové obchody nebo alespoň podněty pro to, co by se dalo z vaší strany dělat jinak.

Nejsou již vaše prodejní metody zastaralé či vyčpělé?

Obchodníci často hledají problémy v detailech. Svému systému, který doteď úspěšně používali, věří natolik, že se bojí na něm cokoliv většího změnit. Doba se ale mění, trendy se vyvíjejí a je potřeba reagovat na aktuální situaci. Žádný obchodní model nevydrží navždy. Propad v prodeji je proto vaše šance udělat si audit stávajícího systému a zkusit některé věci dělat zcela nově a jinak.

Ideální příležitost posunout se někam dál

Možná jste se tolik soustředili na obchod, že jste zapomněli sledovat, kam se posunula vaše konkurence či jaké moderní technologie jsou momentálně na trhu. Nyní máte čas inovovat váš produkt nebo způsob, jakým jednáte se zákazníky. Zjistěte, jaké jsou novinky, nové trendy, inovace. Prozkoumejte váš web, jestli nepůsobí zastarale nebo jestli je optimalizovaný i pro mobilní zařízení. Jednoduše vypilujte vaši nabídku tak, aby odpovídala očekáváním moderního zákazníka.

 

-mm-

Zdroj: LinkedIn Pulse - blogovací platforma sociální sítě LinkedIn

Jak začít Selflearning používat?

Abyste měli jistotu, že Selflearning funguje, máme pro vás ukázkovou variantu na měsíc zdarma.

Vyzkoušet zdarma
Průběžně sledujete trendy a vývoj v oblastech, které vás zajímají
Získáváte návody a tipy, které jsou ihned využitelné v praxi
Vzdělávat se můžete na pracovišti i z domova