Vyvarujte se fatálních chyb sociálního marketingu

Na sociálních sítích se snadno tvoří komunity a dovedou se na nich dohromady sdružovat lidé, které zajímá nějaké podobné téma. Sociální sítě tak dávají marketingovým specialistům do rukou jedinečný nástroj, jak prezentovat svoji firmu a svoji značku. Celého potenciálu, který sociální sítě nabízí, však využívá málokdo. Jakých fatálních chyb byste se měli při prezentaci své firmy na sociálních sítích vyvarovat.

Tyto poznatky uveřejnil Forbes.

Negativní kampaň a šíření blbé nálady

Nesnažte se na vašem profilu nikoho pošpinit a nepomlouvejte konkurenci, i kdybyste si sebevíc mysleli, že jste v právu. Krátkodobě možná získáte podporu svých klientů, ale dlouhodobé šrámy, které utrpí představa klientů o vaší značce, za to nestojí.

Hádání se se zákazníky

Není nic horšího než se s klienty dohadovat o určitém problému veřejně anebo se s ním vyloženě hádat. Problémy řešte v soukromé komunikaci, na sociálních sítích působte vždy proaktivně, pozitivně a konstruktivně.

Šíření obsahu pochybné kvality

Myšlenka, že sociální sítě snesou i méně kvalitní marketingové texty, je zcela mylná. Uživatelům musíte nabídnout pravidelné, kvalitní a zajímavé informace, aby se o vás zajímali.

Překlepy a gramatické chyby

I když mnoho uživatelů občasnou chybu spíše přejde, u řady lidí si gramatickými hrubkami poničíte prestiž vaší značky.

Absence jasné koncepce

Mějte ucelený a jednotný koncept vaší prezentace na sociální síti a dodržujte ho. Neskákejte od jedné věci k druhé a sdílejte obsah, jehož jednotlivé části mají mezi sebou nějakou návaznost. Před uživatelem by se měl rozvíjet nějaký „příběh“ o vaší firmě.

 

-mm-

Zdroj: Forbes.com - prestižní americký časopis a web věnovaný obchodu

Jak začít Selflearning používat?

Abyste měli jistotu, že Selflearning funguje, máme pro vás ukázkovou variantu na měsíc zdarma.

Vyzkoušet zdarma
Průběžně sledujete trendy a vývoj v oblastech, které vás zajímají
Získáváte návody a tipy, které jsou ihned využitelné v praxi
Vzdělávat se můžete na pracovišti i z domova